PWSFTIT

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi

Szkoła Filmowa w Łodzi, będąca jedną z najstarszych uczelni filmowych na świecie, szczególnie podkreśla znaczenie praktycznych ćwiczeń w swoim programie nauczania. Instytucja ta kształci studentów w różnych dziedzinach sztuki filmowej, telewizyjnej, fotograficznej oraz aktorskiej. Uczniowie zdobywają wiedzę przygotowującą ich do pracy w rolach takich jak reżyser, operator, animator, fotograf, scenarzysta, montażysta, kierownik produkcji oraz aktor. Program nauczania obejmuje zarówno praktyczne zajęcia warsztatowe, jak i teorię oraz historię kultury i sztuki, co sprzyja wszechstronnemu rozwojowi artystycznemu i naukowemu studentów.
Studenci stacjonarni mogą zamieszkać w akademiku, pod warunkiem spełnienia kryteriów określonych w Zarządzeniu Rektora Nr 15/2007. Studenci studiów niestacjonarnych mogą również starać się o miejsce w Domu Studenta, jeśli są dostępne wolne miejsca po przyjęciu studentów stacjonarnych.

Osoby zdające egzaminy wstępne:
W czerwcu akademik przyjmuje rezerwacje telefoniczne na noclegi dla zdających egzaminy, w dni powszednie od 8:00 do 15:30, w miarę dostępności miejsc.
Koszt noclegu wynosi 50 zł za dobę, w tym kołdra, poduszka i pościel.

dr hab. Milenia Fiedler

Rektor
dr hab. Milenia Fiedler
Film animowany i efekty specjalne
Strona internetowa szkoły
Adres
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa,
Telewizyjna i Teatralna w Łodzi
ul. Targowa 61/63,
90-323 Łódź
Telefon kontaktowy
+48 42-634-58-00
Adres poczty elektronicznej
Nina Tylman
Sekretariat
operatorski@filmschool.lodz.pl

FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE
Uczą projektowania i realizacji filmów animowanych oraz efektów specjalnych, jak również tworzenia teledysków muzycznych i filmów reklamowych. Nauka obejmuje pracę na taśmie światłoczułej (35 mm) i różnych nośnikach magnetycznych, przy użyciu różnych typów kamer cyfrowych i analogowych, a także korzystanie z różnorodnych programów komputerowych.
Przyszli absolwenci zdobywają wiedzę na temat osiągnięć artystycznych i środków wyrazu oraz opanowują umiejętności obsługi urządzeń i technologii związanych z tymi dziedzinami. Program nauczania obejmuje realizację form filmowych, filmowe efekty specjalne, sztukę operatorską, animację kinematograficzną, grafikę i animację komputerową, a także zagadnienia związane z dźwiękiem i montażem filmowym oraz technikę i technologię operatorską.
Po przedstawieniu teoretycznej pracy dyplomowej, realizacji filmu dyplomowego oraz obronie egzaminu dyplomowego, absolwent uzyskuje tytuł magistra sztuki. Ten tytuł umożliwia podjęcie odpowiedniej pracy zawodowej i otwiera drogę do dalszego awansu naukowego.

Zasady rekrutacji

KONSULTACJE
Uczelnia daje możliwość uczestniczenia w corocznych konsultacjach w celu uzyskanie opinii na temat dorobku artystycznego kandydatów. Należy zaznaczyć, że konsultacje te nie dotyczą trybu egzaminu wstępnego.
Kandydaci proszeni są o przyniesienie swoich prac twórczych, takich jak prace plastyczne, filmowe czy fotograficzne. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziekanacie Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej.

REKRUTACJA
Egzamin wstępny składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap, eliminacyjny, obejmuje ocenę zadania sprawdzającego wyobraźnię kreacyjno-filmową, ocenę uzdolnień plastycznych oraz ocenę dorobku twórczości własnej na podstawie teczki prac. Drugi etap, konkursowy, obejmuje analizę wybranego filmu animowanego oraz rozmowę z kandydatem i obronę zadań.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest złożenie wymaganych dokumentów przez IRK oraz uiszczenie opłaty egzaminacyjnej. Egzamin odbywa się na terenie Uczelni.
O przyjęciu decyduje suma punktów uzyskanych w obu etapach. Szczegółowy harmonogram egzaminu wstępnego dostępny jest w sekcji Dokumenty do pobrania.

Przygotowanie do studiów

Programy naszej Akademii przygotowują uczniów do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe w zawodach związanych z projektowaniem i kreatywnością.
Подготовка к университету