PJATK

Polsko – Japońska Akademia Technik Komputerowych
POLSKO – JAPOŃSKA AKADEMIA TECHNIK KOMPUTEROWYCH

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych powstała w 1994 roku na podstawie porozumienia zawartego między rządami Rzeczypospolitej Polskiej i Japonii. Wysoka jakość kształcenia specjalistów potrafiących twórczo i z zaangażowaniem pracować w ważnych dla rozwoju Polski praktycznych obszarach zastosowań technik komputerowych była i pozostaje priorytetem dalszego rozwoju Uczelni.
Uczelnia posiada uprawnienia do kształcenia na kierunkach: informatyka, zarządzanie informacją, projektowanie graficzne i sztuka multimediów, grafika, architektura wnętrz oraz kulturoznawstwo. Na pierwszych trzech z nich prowadzone są studia w języku angielskim.
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych to blisko 30 lat tradycji i współpracy z najlepszymi specjalistami IT w Polsce
i w Japonii, a także wiele lat tworzenia międzynarodowych połączeń biznesowych, badawczych i społecznych. Wyróżnia nas wspólna chęć rozwoju i interdyscyplinarnej współpracy w obszarze IT, nowych mediów, kultury Japonii i zarządzania informacją.

dr hab. Jerzy Paweł Nowacki

Rektor
dr hab. Jerzy Paweł Nowacki
Projektowanie Graficzne i Sztuka Multimediów
Strona internetowa szkoły
Adres
Polsko-Japońska Akademia
Technik Komputerowych
Ul. Koszykowa 86
02-008 Warszawa
Telefon kontaktowy
+48 22-58-44-500
Adres poczty elektronicznej
pjatk@pja.edu.pl

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE I SZTUKA MULTIMEDIÓW

Studia na kierunku projektowanie graficzne i sztuka multimediów to interdyscyplinarny program, przekazujący gruntowną wiedzę, świadomość i kompetencje w tworzeniu komunikacji. W ofercie dostępne są studia w języku angielskim na I i II stopniu studiów w trybie stacjonarnym.
Zajęcia i warsztaty prowadzone są przez artystów, projektantów, inżynierów reprezentujących różne narodowości, kultury i środowiska akademickie. Zakres rozpatrywanych problemów projektowych wykracza poza obszar lokalny, co daje możliwość dostrzeżenia roli współczesnego projektanta w kontekście globalnych potrzeb cywilizacyjnych. Wybrane projekty, powstające we współpracy z przedstawicielami firm i instytucji, są realizowane i wdrażane. Daje to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności już w czasie studiów.
Kierunek projektowanie graficzne i sztuka multimediów to przede wszystkim praktyka i rozwijanie umiejętności projektowych/artystycznych poprzez używanie nowoczesnych aplikacji do tworzenia prac wizualnych w środowisku 2D i 3D. Studenci kierunku na co dzień pracują nad projektami za pomocą oprogramowania Unity, Blender, Maya, TouchDesigner i Adobe CC. Realna współpraca między zaprzyjaźnionymi instytutami i jednostkami kultury daje możliwość tworzenia atrakcyjnych i unikalnych kreacji wizualnych, świetlnych, muzycznych i interaktywnych.

Zasady rekrutacji

KONSULTACJE
Kandydat ma możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach teczek dla kandydatów na studia pierwszego stopnia (licencjat) na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w 2024 roku. Konsultacje obejmują kierunki: grafika (studia w języku polskim), projektowanie graficzne i sztuka multimediów (studia w języku angielskim) oraz architektura wnętrz (studia w języku polskim).

REKRUTACJA
Aby wziąć udział w procesie rekrutacyjnym, należy założyć konto na portalu rekrutacyjnym i wypełnić formularze, dodając swoje zdjęcie oraz wybierając kierunek studiów. Następnie, konieczne jest dostarczenie wymaganych dokumentów, które można przesłać elektronicznie lub dostarczyć osobiście do Działu Rekrutacji PJATK.
Portfolio kandydata musi zawierać dorobek artystyczny: wybrane prace artystyczne lub projektowe (związane z tematyką, którą kandydat zamierza się zajmować w trakcie studiów drugiego stopnia).
Po weryfikacji dokumentów, kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która odbywa się w siedzibie Uczelni lub online dla osób spoza Polski. Pozytywnie zaliczona rozmowa stanowi podstawę przyjęcia na studia.
Po otrzymaniu decyzji o przyjęciu, kandydaci muszą podpisać kontrakt i uiścić opłatę czesnego. Zaświadczenie o przyjęciu na studia cudzoziemca jest niezbędne do zalegalizowania pobytu w Polsce.

Przygotowanie do studiów

Programy naszej Akademii przygotowują uczniów do egzaminów wstępnych na uczelnie wyższe w zawodach związanych z projektowaniem i kreatywnością.
Подготовка к университету